Среде Карачи во Пакистан се урна патнички авион

Патнички авион со 107 луѓе се урна во предградие на Карачи само минута пред да слета.

Авион на пакистанската авиокомпанија PIA со лет PK-303 од Лахоре за Карачи се урна близу Џинах меѓународниот аеродром.

Во авионот имало 99 патници и 8 членови на екипажот, а засега нема информација за евентуални преживеани.

Авионот марка Airbus A320 имал веќе два неуспешни обиди за слетување и се урнал при третиот.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Свет

Повторно протести во Хонгконг, полицијата употреби солзавец

Read more

Турција: Сѐ помалку заболени и починати, се размислува за ублажување на мерките

Read more

Бројот на деца кои живеат во сиромаштија ќе се зголеми на 672 милиони

Read more

Трамп сака да ги повлече сите војници од Авганистан

Read more

Вести

Полицискиот час го прекршиле вкупно 4.783 граѓани, 816 во моментов се во државен карантин

Читај повеќе

25 нови случаи, тројца починати од COVID-19

Читај повеќе

Филипче: Здравството одлично се справи со пандемијата

Читај повеќе

Од петок повторно бесплатен јавен превоз за пензионери

Читај повеќе

Во Студентски град во Софија запленети околу 300 килограми кокаин

Читај повеќе

Apple повторно отвора 100 продавници во САД

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Повторно протести во Хонгконг, полицијата употреби солзавец

Читај повеќе

Дваесет лица не го почитувале полицискиот час

Читај повеќе

Чулев: Го осудувам секој вид на насилство, особено семејното насилство врз жените

Читај повеќе