Стил

Среќен роденден, Џоси Кансеко

5. ноември 2019 - 15:42 | Б.С.Б.

Русокосата Џоси Кансеко е манекенка и модел со привлечни облини, а поради секси изгледот досега има работено за некои од најпознатите светски модни куќи.  Има позирано и за популарното списание „Vogue“.

Занесната убавица, која исто така е и ангел на Victoria’s Secret, беше дел од реалното шоу Hollywood Exes, кое го води нејзината мајка Џесика Кансеко. Денеска таа наполни 23 години.

Прилично е популарна и на социјалните мрежи каде има повеќе од половина милион следачи, а најмалку еднаш неделно добива брачни понуди токму од нив.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hard to love

A post shared by (@josiecanseco) on

Коментирај