„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

CBS најави трета сезона на „Star Trek: Discovery“, со прикажување од 15 октомври.

Обожавателите на „Star Trek“ веројатно ќе се израдуваат на веста дека третата сезона на „Star Trek: Discovery“ нема да биде одложена поради пандемијата на коронавирусот, туку ќе почне со емитување од 15 октомври со стриминг на CBS All Access.

„Discovery“ е веројатно најконтроверзниот дел од „Star Trek“ серијалот бидејќи прилично ги подели фановите поради зголемената доза насилство, мрачната содржина, ликовите и актерите за кои некои традиционалисти сметаат дека не се вклопуваат во замислата за славната научно-фантастична серија.

Благодарение на високиот буџет CBS создаде целосно нов визуелен идентитет на „Star Trek“, но некои елементи не им се допаднаа на обожавателите.

Сепак, првите две сезони постигнаа голем успех и привлекоа нова генерација обожаватели на „Star Trek“.

Remote video URL
Тагови
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Read more

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Читај повеќе

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Читај повеќе
  • play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина негативецот познат по улогите во „Mad Max“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Читај повеќе