Статистика: Како Меси ја заврши последната сезона во Ла Лига?

Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси ќе ја напушти Барселона, но во неговата последна сезона во Ла Лига не освои трофеј, но на личен план постигна голем успех.

Меси оваа сезона постигна 25 голови во 33 натпревари и оствари 21 асистенција. Доби 22 награди за најдобар играч на натпревар, а упати вкупно 71 удар кон противничкиот гол.

Лео постигна 5 голови од слободен удар.

Креираше 36 шанси за погодок, а забележа 182 успешни дриблинзи. Бројот на додавања на противничката половина изнесува 1.797.

Тој одигра 44 натпревари, постигна 31 гол и 26 асистенции, а помина 3.810 минути на терен.

Меси го поврзуваат со неколку клубови, а меѓу нив се Интер, Манчестер Сити и ПСЖ.

Remote video URL
Remote video URL
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more

Фудбал

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Read more

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Read more

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Read more

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Read more

Спорт

Ова нема крај: Одложени уште три натпревари во Евролигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Читај повеќе

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Читај повеќе

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

И Вардар бесен на судиските одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали 16-годишна девојка е новата ММА ѕвезда?

Читај повеќе

Лампард разочаран: Играчите не му ги слушале инструкциите

Читај повеќе

Хамилтон за скратувањето на викендите: Воздухот 22 дена би бил помалку загаден

Читај повеќе