Стеф Кари и Дензел Вашингтон се натпреваруваа во кошарка

НБА шампионот Стеф Кари гостуваше во синоќешната епизода на „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, каде ги покажа неговите кошаркарски способности натпреварувајќи се против Дензел Вашингтон во шутирање разни предмети кон кошот.

Ова беше второ гостување на Кари во шоуто на Џими Фалон неделава, а тој во понеделникот зборуваше со него за текстот кој го напиша по повод Денот на ветераните во The Players’ Tribune.

реклама

Кошарка

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Read more

Келнер, дај по едно Жељко Обрадовиќ пиво

Read more

МЗТ: Антиќ и соработниците за нас повеќе не постојат, правдата ќе ја бараме на суд

Read more

Како би изгледала кошаркарската репрезентација на Југославија денес?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more
play_arrow

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more
play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more