КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕУРО 2020

Стефан Ристовски: Зошто утре да не биде уште еден историски натпревар за нас?

Селекторот на македонската А репрезентација Игор Ангеловски и десниот бек Стефан Ристовски на официјалниот прес ги изнесоа очекувањата за утрешниот натпревар против Полска во квалификациите за ЕУРО 2020.

“Долго време бев повреден и навистина не знаев како моето тело ќе реагира. Но кога видов дека во Скопје нѐ чека таква атмосфера и дека 20 илјади публика имаше на трибините, оставив на страна сѐ.

“Македонија е тука каде што е. Свесно или несвесно се доведовме во една ваква ситуација. Полска има сериозен кадар, но не видов искрено дека квалитативно се којзнае колку разлика од нас. На овој прекрасен стадион ќе одиграат добро, ќе одиграме и ние. Свесни сме, но можеби и не сме, за ситуацијата дека се бориме за ЕП.

Мораме да влеземе со ладни глави и психички сме каде што треба да бидеме. Зошто утре да не биде уште еден историски натпревар за нас? Уште подобро ќе се чувствуваме играјќи пред толку публика. Ако сакаме на Европско првенство, мора да се навикнеме на ваква атмосфера, мора таа да е секојдневие, како што се подготвува да биде тука во Варшавa”, рече Стефан Ристовски.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Фудбал

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Read more

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more

Бившата девојка на Игуаин: Беше опседнат со „лесни“ девојки

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Читај повеќе

Познати термините за натпреварите на Вардар во СЕХА лигата во јануари и февруари

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Читај повеќе

Трет пораз за македонските ракометари на СП во Египет

Читај повеќе
  • play_arrow

Бившата девојка на Игуаин: Беше опседнат со „лесни“ девојки

Читај повеќе

Рибери не исклучува враќање во Бундеслигата

Читај повеќе

Историско финале: За првпат жена ќе суди на Супербоул

Читај повеќе

Верон: Занети може да го намами Меси во Интер

Читај повеќе