Стивен Кинг направи исклучок за Украина: Ова никогаш не го правам

Познатиот писател на хорор романи, Стивен Кинг, направи исклучок на својот профил на Twitter за да ја поддржи Украина.

Стивен објави фотографија на која позира во маица со натпис „Ја поддржувам Украина“.

„Обично не објавувам фотографии од себе, но денес ќе направам исклучок“, напиша писателот.

URL

Неговата објава предизвика бурни реакции на интернет.

„Ти си легенда“, „Ти благодарам“, „Ја одбра вистинската страна“, „Вредеше да се чека“, беа некои од коментарите во низата реакции.

Многу познати личности од регионот и светот јавно ја поддржаа Украина, која е во војна со Русија, а многу од нив донираа значителни средства за помош на Украинците кои се раселени или избегаа од својата земја.

реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more

Книги

Снежана Стојчевска: Поезијата е огледало и на крајот секој ќе си се види себе во неа

Read more

15-те најимпресивни библиотеки во светот

Read more

Кое е најдоброто време за читање?

Read more

Годинашниот саем на книги во Скопје без ковид мерки, присутни над 60 издавачки куќи

Read more
 

Магазин

Како пржената риба да биде крцкава и вкусна, а да не впие масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

Разјаснет небесниот феномен кој го сними пилот во лет

Читај повеќе

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Читај повеќе

Kакви промени може да очекувате ако ја исфрлите солта од исхраната?

Читај повеќе

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Читај повеќе

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Читај повеќе

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе