Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Стјуардесата Кат Камалани од САД стана позната на социјалните мрежи кога почна да ги објавува сите „тајни“ од авионите, пренесува Mirror.

Во едно од видеата на TikTok, Кат откри кои работи никогаш не треба да ги нарачате во авион.

Нагласи дека не треба да консумирате пијалаци кои не се во лименка или во шише.

„Апаратите за кафе, чај и сокови се чистат многу ретко, одвратно е колку се валкани. Дури и ние ретко пиеме чај или кафе“, вели Кат.

Објасни дека некои делови од апаратите се чистат само ако се расипани или ако треба да се сменат.

@katkamalani

Just promise me you won’t 🤢 ##flightattendantlife ##travelhacks ##traveler ##cleaninghacks ##influencers ##foodhack

♬ original sound - Kat Kamalani
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Чек дис аут

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Read more

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Read more

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Read more

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Читај повеќе

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Читај повеќе

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Читај повеќе

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Читај повеќе