Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Стресот стана дел од нашиот секојдневен живот особено за време на пандемијата. Парите, работата и семејните обврски се главна причина за стресните ситуации. 

Треба сериозно да помислите на вашето ментално здравје. Треба да бидете свесни дека стресот влијае на целокупното физичко здравје, но и на вашата среќа.

Што да направите за да си помогнете? Погледнете го новото видео на д-р Ентони Балдузи во кое детално објаснува како стресот влијае на вашето здравје и како да си помогнете.

реклама

Здравје

Каква е кашлицата поврзана со COVID-19 и кога треба да посетите лекар?

Read more

СЗО: Засега не се препорачува комбинирање на вакцини против COVID-19

Read more

Која е поврзаноста меѓу еректилната дисфункција и боледувањето од COVID-19?

Read more

15 едноставни трикови за подобар сон

Read more

Нови видеа

play_arrow

Протести против рестриктивните мерки во Холандија

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more
play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more
play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Read more
play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more
play_arrow

Луѓе vs животни: Фејл компилација

Read more