Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Роберт Левандовски е еден од најдобрите и физички подготвени фудбалери во светот. И во триесет и третата година од животот игра на врвно ниво и руши рекорди. Но, многумина не знаат дека тој практикува строги тренинзи и соодветна исхрана за да биде во најдобра форма.

Полскиот напаѓач одржува здрави навики и ништо не остава на случајот. Сето тоа потекнува од неговата сопруга Ана, со која заедно често тренира.

Ана и Роберт се во брак од 2013 година, а освен што тренира со него, таа е задолжена и за неговиот план за исхрана.

Од исхраната, Левандонски има исфрлено пченично брашно, лактоза и заситени масти. Самиот фудбалер откри дека секогаш спие во просторија со светло на многу специфично ниво и со константна температура, без разлика дали станува збор за лето или зима.

Исто така, се грижи за мирисот во собите во кои спие и користи ароматерапија за релаксирање пред да си легне.

Една од рутините која најмногу изненадува е редоследот на оброци. Левандовски секогаш го почнува оброкот со десерт. Може да изеде десерт од јаболка, а потоа супа или тестенини. Тоа е рутина којашто му овозможува да се чувствува најдобро.

Левандовски неодамна ја доби Златната копачка за најдобар стрелец во изминатата сезона.

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Фудбал

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Read more

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Read more

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе