Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Млад човек од Северна Кореја е осуден на смрт бидејќи во земјата криумчарел снимка од популарната јужнокорејска серија „Squid Game“.

Студентот наводно се вратил од Кина со дигитална копија од серијата. Фатен е бидејќи продал неколку примероци од истата на негови колеги.

Еден од студентите кои ја купиле серијата е осуден на доживотен затвор, додека други шестмина кои гледале пиратска копија се осудени на по пет години тешка работа.

Северна Кореја усвои закон кој забранува и строго казнува увоз на медиумска содржина од Западот и од Јужна Кореја. Максималната казна за гледање, држење или дистрибуција на овој материјал е смртна казна.

Властите сега ги пребаруваат студентските домови во потрага по уште недозволени материјали.

 

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Филм & ТВ

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Read more

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
 

Сцена

  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе