Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

По шест години и 189 голови за Барселона, Луис Суарес е исфрлен и доаѓа во Јувентус. Но, прво мораше да го мине испитот за познавање на италијански јазик за да може да добие работна дозвола.

Уругвајскиот фудбалер тој предуслов успешно го мина денес во Перуџа. За само еден час устен и писмен испит доби сертификат за познавање на италијански јазик на ниво B1.

URL

Додека влегуваше во факултетот присутните студенти го препознаа иако тој проба да се маскира. Му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“.

URL

И не го правеа тоа без посебна причина. На Мундијалот 2014 во Бразил, Суарес го гризна Џорџо Кјелини по рамото за време на натпреварот од 3. коло во фазата по групи помеѓу Уругвај и Италија. Судијата не го виде тоа и не го казни, но потоа Суарес доби суспензија од ФИФА за испадот и тоа вкупно 9 натпревари.

Remote video URL

Со Кјелини сега ќе биде тимски колега во Јувентус. Можеби и ќе вечераат заедно...

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе