ЛА ЛИГА 2019/20

Суарес признава: Тешко да го престигнеме Реал

Напаѓачот на Каталонците смета дека неговиот тим титулата ја изгубил со неодамнешните три нерешени и дека Реал речиси сигурно е шампион.

„Ако треба да сум искрен, титулата е речиси недостижна. Во Ли Лига мора да бидете самокритични: самите дозволивме да ни избега титулата. Свесни сме дека зависеше од нас самите и затоа не бараме изговори. Јасно е дека со натпреварот против Севиља започнаа нашите проблеми. Потоа дојде гостувањето во Виго кое беше клучно. Си ја пропуштивме шансата“, вели Луис Суарес за шпански SPORT.

Со две кола до крајот Барселона има 4 бодови заостанување зад водечкиот Реал Мадрид. Пред принудната пауза Барса беше лидер, но по рестартот трите нерешени (0:0 кај Севиља, 2:2 кај Селта и 2:2 дома со Атлетико) ја сменија ситуацијата на врвот.

„Да ја победевме Селта, ќе бевме во подобра ситуација против Атлетико. Падот беше во Виго, тој гол на Аспас во последната минута. Тоа боли. Сега ни останува да ја завршиме сезоната на високо ниво и потоа да се бориме за Лигата на шампиони“.

реклама

Голема експлозија и во Русија

Read more
Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Read more
Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Read more
Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Read more

Фудбал

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Read more

Спорт

  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Читај повеќе