УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2020/21

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Црвена звезда во два драматични натпревари испадна од Милан во првата нокаут-фаза од Лига Европа.

Шампионот на Србија одигра 2:2 со славниот клуб во Белград, и 1:1 во Милано, па беше елиминиран поради повеќе примени голови на домашен терен.

„Можевме да поминеме. Несреќен пенал, поништен гол... Лут сум поради црвениот картон затоа што се подготвувавме последните десет минути да ги нападнеме целосно“, изјави тренерот на Звезда, Дејан Станковиќ.

Судијата синоќа особено ги налути белграѓани. Ја продолжи играта три минути, Звезда се избори за корнер во 93:04, а судијата прво им покажа на играчите на српскиот шампион да изведат корнер, но неколку секунди подоцна свирна крај.

URL

„Ќе има корнер, ќе има корнер ... Не, неверојатно. Зошто Шпанецот го прави ова? Не му е верно на Станковиќ, не им е верно на играчите на Звезда. Треба да се зачуваат нервите во ваква ситуација, Се надевам дека зачувавте, драги гледачи“, урлаше коментаторот на српскиот Arenasport во тие моменти.

„Зошто? Зошто?“, повторуваше тој во неверување.

„Жал ми е за тој корнер, но нема да плачам. Остави нѐ да го изведеме корнерот. На Милан сигурно ќе му беше дозволено. Како и на другите клубови на ова ниво. Дајте ни го тој корнер како награда за момците за сè што направија“, разочаран беше и Станковиќ, кој веднаш по судиската одлука излета на теренот и почна да ги смирува своите фудбалери.

реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Фудбал

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Артета: Навивачите ја испратија најсилната порака која фудбалот ја видел

Read more
 

Спорт

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе

Артета: Навивачите ја испратија најсилната порака која фудбалот ја видел

Читај повеќе

Чеферин: Веројатноста Реал Мадрид да биде исфрлен од ЛШ е мала

Читај повеќе

Перес: Ако сметате дека Суперлигата е мртва, не сте во право

Читај повеќе

Пандев влезе во елитата - постигна 100 гола во Серија А

Читај повеќе