СЕРИЈА А 2021/22

Судијата заплака по вчерашниот скандал со Милан, Ибра се покажа како џентлмен

Италијанскиот судија Марко Сера е главна тема на медиумите во земјата, откако донесе скандалозна одлука и го поништи регуларниот гол на Милан во 93. минута.

Вчера фудбалските фанови беа сведоци на несекојдневна ситуација на натпреварот помеѓу Милан и Специја. При резултат 1:1 и големата офанзива на „Росонерите“, Сера го поништи регуларниот гол на домаќините за 2:1.

Сера го врати фаулот за Милан, иако топката веќе стигна до Жуниор Месијас, кој ја погоди мрежата на гостите. Веднаш потоа Специја постигна гол за голема сензација на „Сан Сиро“.

Сепак, тој потег не беше тежок само за навивачите на Милан. Самиот судија Сера покажа колку му е тешко, па им се извини на играчите на теренот, а потоа Судиската комисија на Фудбалскиот сојуз на Италија испрати порака со извинување до Милан.

Corriere della Sera утринава објави дека арбитерот останал во солзи во просториите на „Сан Сиро“ и дека му паднало тешко за тоа што го направил. Исто така, истиот весник тврди дека Златан Ибрахимовиќ му пришол и го тешел и покрај тоа што оставил огромна трага на крајниот исход.

Сепак, тоа е мала утеха за „РосонеритеЕ, кои не успеаја да го искористат резултатот меѓу Аталанта и Интер и да седнат на врвот на табелата во Серија А.

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Фудбал

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Read more

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Read more

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Read more

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Read more
 

Спорт

Македонските одбојкари поразени во пет сета на гостувањето во Романија

Читај повеќе

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Читај повеќе

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Читај повеќе

Томиќ го предизвика Кирјос на тениски дуел за 1 милион долари, Кирјос одби

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски ММА борач нокаутира двајца ривали потешки 226 килограми од него

Читај повеќе

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисерка фрли рекет во публика и расплака дете, светот шокиран од потегот на Ролан Гарос

Читај повеќе

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Голден Стејт се пласираa во финалето, на Далас не му помогна ни одличниот Дончиќ

Читај повеќе