Судот во САД предложи отфрлање на обвинувањата за силување против Роналдо

Судот во лас Вегас препорача да се отфрли тужбата против Кристијано Роналдо, обвинет за силување.

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед веќе некое време со бори против обвинувања изнесени од Кетрин Мајорга, девојка која го шокираше светот со информации дека била жртва на силување во 2009 година во Лас Вегас.

Сепак, вчера судот во САД предложи отфрлање на обвинувањата против Роналдо.

„Задоволни сме од деталниот преглед на судот на оваа тема и од подготвеноста праведно да се примени законот и да се препорача отфрлање на предметот против Роналдо“, соопшти адвокатот Питер С. Кристиансен.

Роналдо од првиот ден нагласува дека врската со Мајорка била со заемна согласност.

URL
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Фудбал

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Read more

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Read more

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Read more

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Кениска атлетичарка го собори светскиот рекорд на 1.500 метри, па се расплака

Читај повеќе

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

Читај повеќе

Академија Пандев се ребрендира во Брера Струмица

Читај повеќе

Јунајтед ќе му плати на Мегваер за да го напушти клубот

Читај повеќе

Милевски повика 29 фудбалери за дуелите со Украина и Англија

Читај повеќе