Супа од говедски коски: Се вари најмалку три часа, но е неверојатно здрава

Супа од коски, особено говедски, речиси се смета за лек. Различни култури ширум светот прават супи од коски илјадници години наназад. Пред повеќе од 2.500 години, во кинеската медицина, чорбата од коски се користела за зајакнување на бубрезите и за поддршка на здравјето на дигестивниот систем.

Супите и чорбите се дел и од македонската традиционална кујна и речиси неизбежен дел од главниот оброк во денот.

Со подготовки се почнува рано наутро, бидејќи на оваа супа ѝ се потребни најмалку три часа варење на коските за да ги „извади“ сите хранливи материи од нив.

Варете најмалку три часа

За оваа супа потребни ви се коски, говедско месо, кое обично се подготвува за ручекот со пире од компири и сос од домати.

Супата се збогатува и со црвен кромид, неколку чешниња лук, морков, магдонос, целер, пашканат, бибер, сол и лажица оцет кој ќе го извлече најдоброто од коските. По желба може да се додаде и грашок, корен од зелка, праз и компир.

Важно е коските и месото да се стават во ладна вода и да се варат. Кога ќе се формира пена на површината, извадете ја со лажица, инаку ќе ја замати супата. За подобар вкус, кратко пропржете го црвениот кромид. За поинтензивен вкус, коските може прво да се испечат во рерна.

Откако супата ќе престане да пени, додадете ги кромидот и лукот, зрната бибер, сол и лажица оцет. За да не се превари, малку подоцна, барем час и половина пред да биде готова супата, ставете ги коренестиот зеленчук и другиот зеленчук.

Гответе го на тивок оган, со капак врз тенџерето.

Супата се готви најмалку три часа, по што ги отстранувате коските, месото и зеленчукот. Процедете ја и додадете тестенини по желба. Меѓутоа, ако планирате да ја користите подоцна за густин, може да се вари многу, многу подолго, некои препорачуваат дури и 24 часа.

Колку подолго се готви, толку е похранлива. Коските се богати со калциум, магнезиум, калиум, фосфор, железо и содржат протеин колаген, кој кога се готви се претвора во желатин, кој содржи важни аминокиселини.

Изберете ги вистинските коски

Желатинот е тој што го прави ова јадење исклучително хранливо. Содржи глутамин, аминокиселина која помага во одржувањето на цревната слузница, што последователно влијае на имунолошкиот систем. Цревата се главното место за апсорпција на хранливите материи и, како што често се вели, првата линија на одбрана во нашиот имунолошки систем.

Исто така, колагенот позитивно влијае на кожата и зглобовите.

Затоа при изборот на коски, важно е тие да бидат разновидни, а не само „бели“, со срж и сало во средината, бидејќи ќе ја заматат супата. Користете ги оние со малку месо, како што се коските од говедскиот врат со многу сврзно ткиво, кои имаат колаген на секој зглоб. Потрудете се да ги набавите коските од локални одгледувачи, особено оние кои одгледуваат стока на пасишта.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Шест намирници кои секој ден треба да ги јадете

Read more

Рецепти

Карамелизирано бело месо во слатко-кисел сос од пиво

Read more

Неодолив пилав со јагнешко и лук на узбекистански начин

Read more

Идеја за вечера: Тако шпагети со мелено месо

Read more

Виенски гулаш - вистински зимски деликатес

Read more
 

Магазин

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Читај повеќе
  • play_arrow

Карамелизирано бело месо во слатко-кисел сос од пиво

Читај повеќе