Суперавтомобилот McLaren Speedtail за првпат претставен во живо

Новиот суперавтомобил на британската компанија за првпат се појави во јавност и беше забележан како излегува од зградата на McLaren во Вокинг. Иако љубителите на спортски автомобили повеќе би сакале да го видат новиот Speedtail на тркачката патека, засега ќе мора да се задоволат со кратко видео во кое се појавува овој нов ас на McLaren.

Speedtail е одговорот на McLaren за Bugatti Chiron, но за разлика од моделот на Bugatti кој се базира на сирова сила (1.500 коњски сили), моделот на McLaren користи аеродинамика за да ги подобри перформансите. Speedtail забрзува од 0 до 300 км/ч за само 12,8 секунди, додека максималната брзина која може да ја достигне е 402 км/ч.

реклама

Авто-мото

Историјата на Maserati во 4 минути

Read more

Првиот креш тест на електричниот Scania камион

Read more

Добредојдовте во иднината: Поглед во Koenigsegg Gemera

Read more

Најлуксузниот авто-отпад во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more