Суперавтомобилот McLaren Speedtail за првпат претставен во живо

Новиот суперавтомобил на британската компанија за првпат се појави во јавност и беше забележан како излегува од зградата на McLaren во Вокинг. Иако љубителите на спортски автомобили повеќе би сакале да го видат новиот Speedtail на тркачката патека, засега ќе мора да се задоволат со кратко видео во кое се појавува овој нов ас на McLaren.

Speedtail е одговорот на McLaren за Bugatti Chiron, но за разлика од моделот на Bugatti кој се базира на сирова сила (1.500 коњски сили), моделот на McLaren користи аеродинамика за да ги подобри перформансите. Speedtail забрзува од 0 до 300 км/ч за само 12,8 секунди, додека максималната брзина која може да ја достигне е 402 км/ч.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more