Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Бидејќи неодамна ја претставија најекстремната верзија на нивниот спортски автомобил GT Black Series, од Mercedes направија промени и на стандардната верзија на нивниот суперспортски автомобил.

Основната верзија на Mercedes-AMG GT развиваше 500 коњски сили, а подобрената верзија има 4,0-литарски V8 мотор и развива 530 коњски сили.

Унапредениот Mercedes AMG GT Coupé може да се нарача во Европа по цена од 119.079 евра, a Roadster чини 130.679 евра.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Авто новости

Галерија на денот: Audi R8 RWD Panther Edition

Read more

По 2035 година во Јапонија ќе нема автомобили на бензин

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Поглед во новиот Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition

Read more

Автомобили

  • filter

Галерија на денот: Audi R8 RWD Panther Edition

Читај повеќе

По 2035 година во Јапонија ќе нема автомобили на бензин

Читај повеќе

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition

Читај повеќе
  • filter

Jaguar го претстави подобрениот F-Pace SVR

Читај повеќе

„Корона бонус“ од 1.000 евра за вработените во Daimler

Читај повеќе

Maserati ја префрла целата понуда „на струја“

Читај повеќе
  • filter

Кој е најпродаваниот електричен автомобил во Европа?

Читај повеќе
  • filter

Honda го претстави освежениот CR-V

Читај повеќе