Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Доколку не знаете што е ghosting, веројатно не сте го доживеале, а ако знаете и сте го поминале - жал ни е.

Тоа е начин на кој одредени луѓе ја прекинуваат комуникацијата со партнерот били симпатијата така што одеднаш престануваат да се јавуваат и ги игнорираат. Ова игнорирање може многу да ја повреди личноста која е напуштена, особено ако се работи зџа вистинска љубовна врска. Луѓето кои наеднаш престануваат да се јавуваат често не се свесни за својата суровост, а на нивното однесување влијае и нивниот хороскопски знак.

Водолија

Ова е знак кој најчесто напушта без збор. Водолиите се познати по својата емотивна резервираност, а некои ги сметаат за прилично бесчувствителни. Кога не им е гајле за некого, едноставно заминуваат без зборови и драми.

Близнаци

Често го менуваат мислењето, а се премислуваат и кога ќе се заљубат. Ако на Близнаците им налета некоја друга можност, лесно ќе се попалат и едноставно ќе престанат да се јавуваат на партнерот или симпатијата.

Стрелец

Овој знак е најсуров кога станува збор за игнорирање. Ќе го увери партнерот и партнерката дека е лудо заљубен и среќен, а потоа одеднаш ќе го снема.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Живот

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Почнува сезоната на алергија на полен - совети како да ги ублажите симптомите

Read more

Зошто пролетта долго време не доаѓа на 21 март?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Читај повеќе