Суспензија за Нејмар

Дисциплинската комисија на Француската фудбалска лига (LFP) го суспендираше напаѓачот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Нејмар со три натпревари, од кои еден условно, поради црвениот картон во дербито против Лил.

Нејмар беше исклучен во самиот финиш на натпреварот во неделата, бидејќи го турна со рацете Тијаго Џала, откако претходно беше фаулиран од истиот фудбалер покрај аут линијата.

Нејмар, кој во последните 15 настапи во француското првенство доби дури три црвени картони, ќе ги пропушти натпреварите против Стразбур и Сент Етјен.

Судијата на дербито меѓу Лил и ПСЖ му покажа црвен картон и на Џала, кој е суспендиран на два натпревари, од кои еден условно.

Лил води на табелата со 66 бодови, три повеќе од второпласираниот ПСЖ, додека трет е Монако со 62 бодови.

Тагови
реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе