Светска премиера на Opel Mokka-e

Opel објави фотографии и видео од новата генерација на својот мал SUV, електричниот модел Mokka-e.

Германскиот произведувач во потполност го откри изгледот на новиот автомобил Mokka-е.

Втората генерација на овој модел сега има нов дизајн, нова предна маска и нови фарови.

Новиот дизајн на предниот дел е наречен „vizor“, а тој ќе се користи и на наредните модели на Opel. 

Автомобилот добива електромотор од 136 коњски сили(100 kW) и 260 Nm. Батеријата има капацитет од 50 kWh. Максималната брзина на автомобилот е ограничена на 150 км/ч.

Батеријата на новата Mokka-e поддржува брзо полнење и може да се наполни до 80% за 30 минути.

Првите испораки се очекуваат на почетокот на 2021 година, а тогаш ќе биде позната и цената.

Remote video URL
Тагови
реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Авто новости

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Read more

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Read more

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more
 

Автомобили

  • filter

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Читај повеќе

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Читај повеќе

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Читај повеќе

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Читај повеќе

Нова ера за BMW?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Читај повеќе