Светска шампионка во брзо лизгање заработува на OnlyFans за да оди на ЗОИ

Британската репрезентативка во брзо лизгање, Елис Кристи, отвори профил на OnlyFans за да заработи за настап на ЗОИ.

Таа објавува разголени фотографии и видеа за претплата од 11 долари месечно, со цел да собере пари потребни за патување на Зимските олимписки игри во 2026 година.

Трократната светска шампионка не беше дел од ЗОИ во Пекинг 2022 поради повреда на лигаменти откако соопшти дека ќе се пензионира. Тоа го објави во интервју за BBC, а неколку месеци подоцна најави дека ќе се обиде да се избори за следните ОИ.

Според британските медиуми, патувањето мора да го финансира сама, па затоа и одлучила да заработува на OnlyFans.

Во кариерата има освоено вкупно 30 медали од европски и светски првенства, а најдобриот резултат на олимписките игри е единаесетто место.

Пред една година, познатата шампионка во брзо лизгање на 1.000 и 1.500 метри ја шокира Велика Британија со објавата на нејзината автобиографија во која призна дека била дрогирана и силувана на 19-годишна возраст, детално опишувајќи го тоа.

Тагови
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во декември

Read more

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“

Read more

Шчесни откри што се обложил со Меси пред пеналот

Read more

Останати спортови

Снукер потег што не се повторува

Read more

Одбојкарите ги дознаа противниците на ЕУРО 2023

Read more

Статистиката вели: Во тек е најнеизвесната НФЛ сезона во последните 90 години

Read more

Тајсон Фјури: Ќе полудам ако престанам со боксот

Read more
 

Спорт

Како изгледаше најлудата група во историјата на Светските првенства?

Читај повеќе

Голем расплет во групите Е и Ф: Хрватска против Белгија, Германците во незавидна ситуација

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси го игнорираше Левандовски на теренот, ама се намуабетија после

Читај повеќе

Ова е последен Мундијал со извлекување групи: Следува револуција

Читај повеќе
  • play_arrow

Шчесни откри што се обложил со Меси пред пеналот

Читај повеќе

Стадионот на Шкупи суспендиран на 6 натпревари поради инцидентите со Шкендија

Читај повеќе

Австралија ја изненади Данска, оди со Франција во осминафинале

Читај повеќе

Пеле хоспитализиран во тешка состојба

Читај повеќе

Ѓоковиќ ја отвора новата сезона со настап на турнирот во Аделаида

Читај повеќе