Светски рекорд: Има шест месеци и обожава скијање на вода

Малечкиот Рич Хамфрис и вистински рекордер, на шест месеци е снимен како скија на вода по езерото Повел во американската држава Јута. Во тој момент имал само 6 месеци и 4 дена, со што го урна претходниот рекорд.

Со нозете поставени на дрвена штица малечкиот цврсто се држи за металната шипка додека со глисер го влечат по езерото. Неговиот татко Кејси е во вториот глисер, веднаш покрај синот, за да може да реагира во случај на незгода.

Видеото го објави мама Минди, објаснувајќи дека на шест месеци Рич скија на вода.

Станува збор за светски рекорд за најмлад скијач на вода, рекорд кој претходно го држеше Зајла Сент Онџ која во 2016 година сурфаше на езерото Силвер во Флорида и имаше 6 месеци и 27 дена.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Чек дис аут

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Read more

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more

Ова е Адам - кучето кое е алергично на луѓе

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе