Светски шампион во бокс претепа аматер кој дојде во теретана и го предизвика

Светскиот боксерски ИБФ шампион во мува категорија Сани Едвардс претепа интернет трол кој допатува од Лондон за да го предизвика на борба.

Едвардс, кој држи професионален рекорд од 18-0, беше предизвикан од италијанскиот аматерски борач Фабрицио Танга кој допатува од Лондон за да се соочи со светскиот шампион.

За Танга работите беа потешки од очекуваното, беше принуден да се повлече од борбата откако доби неколку жестоки удари. Иако Едвардс беше резервиран и не боксуваше со полна сила, на крајот сепак го победи противникот, кој со низа провокативни пораки на Твитер го натера на борба.

Едвардс подоцна го пофали Танга што воопшто се појави и откри дека борбата се случила во бизарни околности.

URL

„Беше навистина лудо бидејќи го повикав ден претходно. Понудив да му платам сместување, да го одведам на ручек. Тој одби велејќи дека е болен. Потоа се појави по еден ден. Не ни требаше да тренирам, бев дома со децата, а човекот едноставно се појави пред мојата теретана во Шефилд. Му дадов неколку рунди и му покажав дека работата не е шега.  Мина толкав пат, тоа е  за почит. Луд е, но е добро момче“, изјави боксерот.

Љубителите на боксот го пофалија Едвардс бидејќи релативно лесно го победи Танга, додека други му оддадоа признание на Италијанецот бидејќи си го одржа зборот и се појави.

URL
Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Останати спортови

Австралијките се нови светски рекордерки на 4×200 слободен стил

Read more

Златен медал за македонскиот карате тим на Универзијадата во Полска

Read more

Аманда брутално ја претепа Пења, испи пиво и ја напушти салата со патерици

Read more

Светски шампион во бокс претепа аматер кој дојде во теретана и го предизвика

Read more
 

Спорт

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд цензуриран поради вулгаризми: Не ми оди јазикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Читај повеќе

Баерн радикално штеди: Без гас и топла вода на Алијанц Арена

Читај повеќе

Чави ентузијаст пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Читај повеќе

Дали „деветката“ во Челси е проколната?

Читај повеќе

Конте: Мразам лажговци

Читај повеќе

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената свадба поради натпревар

Читај повеќе