ЛИГ 1 2022/2023

Свирежи за крај: Меси неславно испратен од ПСЖ

Лионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар за Пари Сен Жермен, а навивачите на францускиот клуб го исвиркаа и се простија од овој клуб на начин кој никој не сака да го гледа.

Меси беше дел од стартната постава која играше против Клермон во натпреварот со кој се прослави новата титула на францускиот шампион. Сепак, збогувањето со дресот на ПСЖ, Аргентинецот нема да го памети по убави работи.

Веќе беше потврдено дека ова ќе биде последен натпревар за Меси во дресот на ПСЖ, откако му истече договорот, а сѐ уште не се знае каде ќе ја продолжи кариерата, иако се шпекулира за заминување во Саудиска Арабија или враќање во Барселона.

Меси очекувано не доби овации од своите навивачи во последниот натпревар. Можеби најтешкиот момент во неговата богата кариера бидејќи на збогувањето во неколку наврати беше исвиркан.

Свирежите почнаа пред натпреварот. 35-годишниот великан доживеа исвиркување од целиот стадион неколку моменти пред неговото име да биде претставено пред почетокот.

URL

Подоцна промаши зицер. Килјан Мбапе одлично го проигра, му сервираше на тацна, но ударот на Меси беше катастрофален. По оваа шанса следеа свирежи.

URL

Одговорот на Меси беше таков што веднаш по последниот свиреж отиде директно во соблекувалната, без да ги поздрави навивачите, па дури и оние што дојдоа за да го поздрават. Нема сомнеж дека ова беа неуспешни неколку месеци во кариерата на Меси.

URL
Тагови
реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Фудбал

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Read more

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Read more

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Онана направи нов кикс, па се извини: Јас сум крив што загубивме од Баерн

Читај повеќе

Дембеле синоќа постави срамен рекорд во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Зад голот на голманот на Лацио се крие интересна приказна

Читај повеќе