СЗО: Возете велосипед, здраво е

Ф.З.
/ 03.06.2020 / 20:03

Светската здравствена организација на Светскиот ден на велосипедизмот порача луѓето повеќе да ги вртат педалите.

„Возењето велосипед е добро за сите нас:
Како и сите форми на физичка вежба, тоа помага да се одржува балансирана тежина и заштитува од срцеви болести, напади, дијабетес и некои видови канцер. + го подобрува менталното здравје и благосостојба“, порача СЗО на својот профил на Twitter.

Во април 2018 година Генералното собрание на Обединетите нации го прогласи 3 јуни за Светски ден на велосипедизмот

реклама

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Автомобил удри и тешко повреди петгодишно дете

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Фит

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Read more

Магазин

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе