1.МФЛ

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Навивачката група на најтрофејниот македонски фудбалски клуб се огласи апелирајќи на својот миленик да му биде дозволено да ги продолжи натпреварувањата и да добие лиценца за настап во Европа.
Read more
filter

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Фудбалскиот прволигаш од Чаир денеска го одржа првиот официјален тренинг по два и пол месеци пауза поради кризата со коронавирусот.
Read more

ФФМ одлучи, фудбалското првенство ќе се доигра

Комисијата за натпреварување при ФФМ денеска донесе одлука дека најдобрата фудбалска лига ќе ја продолжи сезоната.
Read more

ФФМ со три сценарија за прекинатата сезона 2019/20

На денешниот состанок помеѓу десетте прволигаши и ФФМ беа презентирани три можни сценарија околу иднината на прекинатата тековна сезона.
Read more

Утре разврска за прекинатата домашна фудбалска сезона

ФФМ и десетте прволигаши утре ќе одржат нова средба за да се договорат за конечно дали ќе се продолжи тековната сезона или ќе биде ставен крај.
Read more

Пелистер има една цел - пласман во Прва лига

Од битолскиот фудбалски клуб излегоа со соопштение во кое наведуваат дека и да продолжи и да не продолжи сезоната нивните амбиции остануваат непроменети, односно пласман во најквалитетното друштво.
Read more

Цел тим на Македонија ЃП негативен на COVID-19

Фудбалскиот клуб Македонија ЃП е првиот спортски колектив во земјава кој направи масовно тестирање при што сите играчи и вработени излегоа негативни на коронавирусот.
Read more

ФФМ и прволигашите се консултираа, но не одлучија што со прекинатата сезона

Раководството на Фудбалската федерација на Македонија на еден од терените од тренинг центарот „Петар Милошевски“ одржа состанок со раководните луѓе на десетте клубови од Прва македонска фудбалска лига.
Read more

Во понеделник ФФМ и клубовите ќе разговараат околу продолжување на сезоната

Бидејќи сѐ уште нема јасен став од Министерството за здравство, а крајниот рок на УЕФА полека наближува, ФФМ и десетте прволигаши в понеделник ќе одржат состанот на кој ќе ги разгледаат опциите.
Read more

СФМ ќе организира тестирање на македонските фудбалери за COVID-19

Синдикатот на Фудбалери на Македонија во соработка со десетте прволигаши ќе организира масовно тестирање на сите фудбалери како и сите инволвирани лица во најквалитетната македонска фудбалска лига.
Read more
Филипче до ФФМ: Не знаеме кога ќе го доиграте првенството

Филипче до ФФМ: Не знаеме кога ќе го доиграте првенството

Фудбалската федерација на Македонија не доби конкретен одговор од Министерството за здравство во однос на тоа кога би можел да продолжи фудбалот во земјава.
Read more
ФФМ: Прекин на првенството е последно решение

ФФМ: Прекин на првенството е последно решение

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија соопшти дека се разгледуваат неколку можни сценарија за рестартирање на домашниот фудбал, а целосен прекин е последна опција.
Read more
реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more