1.МФЛ

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Со натпреварите од денешното 18-то коло се спушти завесата на есенскиот дел во најдобрата македонска фудбалска лига, со што домашниот фудбал замина на зимска пауза.
Read more
play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Македонија ЃП го крена гласот против Судиската организација. Екипата од Ѓорче Петров попладнево загуби во Гостивар со гол од пенал во 88.
Read more

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Денеска се одигра вонредното 16-то коло во најдобрата македонска фудбалска лига, а само на еден натпревар немаше ни победник ни голови.
Read more

Одложените натпревари од 1.МФЛ ќе се одиграат на почетокот на декември

Двата синоќешни натпревари од најдобрата македонска лига кои поради неповолни услови не се одиграа се презакажани за првата среда од декември.
Read more

Вардар убедливо поразен во одложениот дуел со Струга

Иако имаше 0:0 на полувреме, последнопласираниот тим во најдобрата македонска лига не успеа да го издржи притисокот и загуби со убедливи 4:0 од актуелниот шампион.
Read more

Преносите од 1.МФЛ се враќаат на МРТ и Arena Sport

Иако сезоната во најдобрата македонска фудбалска лига веќе почна, по четири кола ФФМ и Arena Sport постигнаа договор за вршење преноси во наредните две сезони.
Read more

Времеплов: 31 година од првиот гол во мак лигата, сѐ уште се трага по видео

На денешен ден во Битола беше постигнат првиот гол во првата сезона на најдобрата македонска фудбалска лига по независноста.
Read more

Француската лига испадна од топ 5, македонската со катастрофален рејтинг

Француската Лиг 1 повеќе не е дел од топ 5 на Стариот континент, согласно коефициентот на УЕФА според кој се одредуваат местата во европските натпреварувања.
Read more

Пројковска е прва жена што ќе суди натпревар од 1.МФЛ

Најдобрата македонска судијка, Ивана Пројковска, е првата жена што ќе ја дели правдата на еден натпревар од најдобрата машка македонска фудбалска лига (1.МФЛ).
Read more

Со пораз на шампионот во Струга заврши вториот дел од 1.МФЛ

Лидерот Струга ја зголеми предноста на врвот откако денеска кај Градската плажа го победи бранителот на тронот, чаирски Шкупи.
Read more

1.МФЛ: Убедливи победи за Силекс и за Македонија ЃП

Во најдобрата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа три натпревари од 21. коло. Убедливи победи со по три голови разлика забележаа Силекс и Македонија ЃП.
Read more

Струга неочекувано го отпушти Захариевски

Апсолутно неочеклувани вести доцна синоќа стигнаа од бреговите на Охридското Езеро каде лидерот во 1.МФЛ објави дека се разделува со тренерот кој го издигна клубот во височините.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more