2.МФЛ

Вардар последната битка за опстанок ќе ја бие во Струмица

Фудбалската федерација на Македонија денеска го одреди местото на одигрување на бараж натпреварот за пополнување на првата лига, а во кој учествуваат скопски Вардар и Детонит Плачковица од Радовиш.
Read more

Познати бараж двојките за пополнување на втората лига

Денеска во просториите на ФФМ беа извлечени паровите за трите бараж натпревари за пополнување на втората лига.
Read more

И Добри Дол ќе има прволигаш: Беса 1976 обезбеди промоција

По одигрувањето на натпреварите од денешното вонредно коло во македонската втора лига екипата на Беса 1976 обезбеди историски пласман во прволигашката конкуренција.
Read more

Направена жрепката за новата сезона во втората лига, нема откажувања

Денеска во просториите на ФФМ се одржа жрепката за претстојната сезона во македонската втора фудбалска лига.
Read more

Второлигашката жрепка талична за Осогово и Новаци

Попладнево во ФФМ беше извршена жрепката за пополнување на втората лига за наредната сезона со тоа што од трите поразени екипи во баражите две добија втора шанса и автоматски пласман.
Read more

Одредена бараж-жрепката за пополнување на втората лига

Во просториите на ФФМ денеска се изврши жрепката за баражите за пополнување на втората фудбалска лига.
Read more

Големото дерби Вардар - Пелистер ќе го гледа цела поранешна Југославија

Иако денес двата славни клуба се во втората лига, најголемото македонско дерби привлекува големо внимание, а ќе има директен пренос и тоа не само за Македонија.
Read more
play_arrow

Македонска лига: Му го зеде црвениот на судијата и го искина

Бизарна ситуација се случи попладнево во Гостивар на второлигашки натпревар помеѓу истоимената домашна екипа и Тетекс.
Read more

Сите трансфери: Како пазареа македонските второлигаши?

Денеска почнува пролетниот дел во македонската втора фудбалска лига, па по тој повод следува и преглед на сите трансфери направени од 16-те клубови за време на зимскиот преоден рок.
Read more

Заврши полусезоната во 2.МФЛ, Гостивар лидер пред Вардар

Есенскиот дел од втората македонска фудбалска лига заврши со комплетирањето на денешното 15-то коло.
Read more
filter

Директен пренос со пречки во живо

Read more

Извлечени двојките за фудбалскиот Куп и Втората лига

Попладнево во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за новата сезона во 2.МФЛ и за 1. коло од Купот на Македонија.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more