5G

АЕК објави тендер за одобренија за 5G

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) објави тендер за доделување одобренија за користење радиофрекфенции за петтата мобилна генерација 5G.
Read more

Заев: Како членка на НАТО нема да дозволиме Кина да гради 5G мрежа во С. Македонија

Брисел, 15 јуни 2021 (МИА) – Нема ниту план Б, ниту алтернатива за ЕУ, самото пристапување кон ЕУ значи европеизација на Северна Македонија, не сакаме да бидеме членки само заради членството во ЕУ, ние сакаме да б
Read more

Пет технологии кои ќе ја променат светската трговија

Read more

Како Huawei го натера Apple да го „одврзе ќесето“?

Кинескиот гигант Huawei одлучи да им наплати на компаниите како Apple одреден надоместок за пристап до „ризницата“ на неговите безжични 5G патенти.
Read more
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more