90-ти

play_arrow

Филмови од 90-ти кои скоро сите ги обожаваат, ама ретко кој признава

Ако сте биле дете или тинејџер во 90-тите, тоа значи дека добар дел од таа деценија сте го поминале пред телевизор и гледавте она што ќе успееја да најдат (или пиратираат) локалните приватни телевизии.
Read more

Милош Биковиќ: 90-тите беа тешки, бевме сиромашни, ама среќни

Српскиот актер со европска кариера Милош Биковиќ е роден само три години пред распадот на СФР Југославија, и како и многу семејства, и неговото семејство живеело во лоша финансиска состојба за време на војната.
Read more
play_arrow

Филмските фанови одбраа: Ова е најважниот филм од 90-тите

Rotten Tomatoes е еден од најпопуларните агрегатори на филмски критики од најважниот критичар – публиката.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more