АБА2

play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Екипата на скопски МЗТ доживеа елиминација од АБА2 лигата откако денеска не успеа да ја надокнади големата негатива против тимот од Земун.
Read more

МЗТ драстично ослабен во Златибор

Екипата на МЗТ ќе биде драстично ослабена на претстојниот балон од АБА2 лигата во Златибор, со оглед што во последен момент од тимот отпаднаа дури тројца кошаркари и двајца од стручниот штаб.
Read more
play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Откако завчера го победи и градскиот ривал Работнички, денеска кошаркарите на МЗТ буквално го прегазија црногорскиот претставник и тоа на гостински терен.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more