ABBA

play_arrow

ABBA ја објави третата нумера од новиот албум

Љубителите на култната шведска група можат да ја слушнат и третата песна од албумот кој групата ќе го издаде по 40 години.
Read more

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Популарниот балкански пејач Здравко Чолиќ откри дека во младоста поминал идиличен викенд со пејачката на ABBA, Фрида Лингстад.
Read more

АBBA се враќа по четири децении со нов албум

Read more

ABBA ќе издаде пет нови песни догодина

Шведскиот поп-бенд ABBA има намера да издаде пет нови песни следната 2021 година. Ова, за британската Радиоемисија на Џеф Лојд, го изјави Бјерн Улвеус, еден од членовите на групата.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more