Алек Болдвин

Реквизитерката на Rust осудена на 18 месеци затвор за смртта на снимателката

Реквизитерката Хана Гутиерес-Рид, која беше задолжена за оружјето на снимањето на „Rust“, е осудена на 18 месеци затвор за убиството на снимателката Хејлин Хачинс.
Read more
play_arrow

Реквизитерката на „Rust“ виновна за убиството, му дала вистински куршуми на Болдвин

Реквизитерката Хана Гутиерес-Рид, која беше задолжена за оружјето на сетот на филмот „Rust“, е прогласена за виновна за убиство од небрежност на снимателката Хејлин Хачинс.
Read more

Алек Болдвин обвинет за убиство од небрежност

Поротата во Ново Мексико го обвини американскиот актер Алек Болдвин за убиство од небрежност за време на снимањето на филм во октомври 2021 година.
Read more

Алек Болдвин сепак би можело да биде обвинет за убиство

Новиот форензички извештај вели дека актерот Алек Болдвин сепак би можело да биде обвинет за убиство на сетот на филмот Rust.
Read more

Алек Болдвин се врати на снимањето на филмот Rust

Алек Болдвин се врати на снимањето на филмот Rust, ​​откако обвинителите во Ново Мексико во петокот го отфрлија обвинението за убиство од небрежност против него во фаталното пукање во октомври 2021 година во кое
Read more

Повлечено обвинението против Алек Болдвин, има нови докази

Специјалните обвинители на Ново Мексико неочекувано го повлекоа обвинението против актерот Алек Болдвин за ненамерно убиство на снимателката Халина Хачинс во 2021 година, пренесоа американски медиуми, кои цитираа
Read more

Алек Болдвин се изјасни невин за убиство од небрежност

Алек Болдвин се изјасни невин по обвиненијата за убиство од небрежност на снимањето на филмот „Rust“ во американската сојузна држава Ново Мексико.
Read more

Болдвин не ги следел вежбите за ракување со револвер - зборувал на телефон

Обвинителите во Ново Мексико наведоа дека актерот Алек Болдвин не ги следел внимателно вежбите за ракување со револвер за време на снимањето на филмот „Rust“ бидејќи зборувал на телефон.
Read more
play_arrow

Хиларија и Алек Болдвин го добија седмото дете

Холивудскиот актер Алек Болдвин во 64 година од животот по осми пат стана татко, со сопругата Хиларија станаа родители на уште една ќерка.
Read more
play_arrow

Објавена снимка од сетот на кој Болдвин ја уби снимателката Хачинс

Полицијата на Санта Фе објави снимка од сетот на филмот „Rust“ пред и по пукањето во кое беше убиена снимателката Халина Хачинс.
Read more
play_arrow

Алек Болдвин и сопругата го очекуваат седмото дете

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија Болдвин го очекуваат седмото заедничко дете.
Read more

Болдвин го испалил куршумот, но не го повлекол чкрапалото

Алек Болдвин можеби го испукал куршумот што ја уби снимателката на „Rust“ Халина Хачинс, но тој не го повлекол чкрапалото на пиштолот, изјави окружниот обвинител од Ново Мексико.
Read more
реклама

Над 1.300 починати на аџилак во Саудиска Арабија

Read more

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Терористички напади во Русија: Улични тепачки, нападнати цркви, убиени 15 полицајци

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more