Александар Вучиќ

Вучиќ: Пред ОН ќе ги кажам фактите и вистината, нема да им се допадне тоа

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека принципите на меѓународното јавно право и Косово и Метохија ќе бидат главни теми на говорот што утре ќе го одржи пред Обединетите нации.
Read more

Вучиќ по средбата со Зеленски: Ќе биде жешка есен, ќе има уште многу проблеми

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретна со претседателот на Украина, Володимир Зеленски, по што ќе разговара и со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис и со претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ.
Read more

The Times за Вучиќ: Тој е Ал Капоне и Вито Корлеоне во едно

Најострите мислења за претседателот Александар Вучиќ во Србија доаѓаат од оние кои најдолго го познаваат. „Тој е Ал Капоне и Вито Корлеоне во едно.
Read more

Вучиќ: Ако некој ја нападне Србија денес ќе плати повисока цена отколку во 1999 година

Read more

Голема афера во Србија: Протекоа имиња на повеќе од 14.000 интернет воини на Вучиќ

Србија ја тресе голема афера која ја потресе политичката сцена предводена од претседателот Александар Вучиќ.
Read more

Вучиќ: Во тек e етничко чистење на Србите, ќе побарам итен разговор со шефот на НАТО и седница на Советот за безбедност на ОН

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ѝ се обрати на јавноста по вчерашниот разговор со Мирослав Лајчак. Тој рече дека етничкото чистење на Србите, кое почна во 2022 година во Штрбац, е во тек.
Read more

Вучиќ: Секој ден може да дојде до ескалација, Курти нема да престане

Секој ден може да дојде до ескалација, Курти нема да престане, рече српскиот претседател, Александар Вучиќ, во емисија на ТВ Прва.
Read more
play_arrow

Вучиќ потпиша наредба: Армијата на Србија е ставена на највисоко ниво на борбена готовност

Српскиот претседател и врховен командант на вооружените сили, Александар Вучиќ, потпиша наредба за подигање на борбената готовност на единиците на српските вооружени сили на највисоко ниво.
Read more
play_arrow

Кој го држи Вучиќ на власт? Будали, платеници и мафијата

За Index.hr пишува: Ведран Салвија
Read more

Вучиќ и Курти се сретнаа во Брисел, ја усвоија Декларацијата за исчезнати лица

Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти вчера на почетокот на средбата ја прифатија Декларацијата за исчезнати лица како дел од дијалогот за нормализација на односите.
Read more
play_arrow

Вучиќ од авион: Пролиената крв не се враќа, тоа ќе го имам на ум вечерва

Нова средба на високо ниво во рамките на дијалогот меѓу Белград и Приштина ќе се одржи денеска во Брисел, а поводот го најави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, испраќајќи порака од претседателскиот авион
Read more

Вучиќ: Ако бидеме нападнати, одговорот ќе биде жесток

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа ѝ се обрати на јавноста. Тој зборуваше за сите актуелни теми, домашни и меѓународни отворени прашања.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more