Александар Вучиќ

Вучиќ го моли Јокиќ да игра на Олимпијадата

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, верува дека фудбалската репрезентација ќе оди далеку на претстојното Европско првенство и дека српските спортисти, особено кошаркарите, ќе бидат успешни на Олимписките игри во Париз.
Read more

Вучиќ по гласањето за Сребреница: Испадна дека Грција има повеќе кичма од Скопје

Read more

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Вучиќ за гласањето на Резолуцијата за Сребреница: Ќе има разочарувачки вести за ставовите на некои земји за кои не очекувавме да ни забијат нож во грб

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска најави дека при гласањето на Резолуцијата за геноцидот во Сребреница ќе има „разочарувачки вести“ во однос на позициите на некои земји.
Read more

По атентатот на Фицо: Закани до Вучиќ дека тој ќе биде следната мета

Read more

Вучиќ и Орбан ѝ честитаа на Силјановска-Давкова

Read more

Вучиќ: За три до четири месеци ќе биде најлошата ситуација од 1945 година

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека очекува за три до четири месеци да се дојде до најлошата ситуација во светот од Втората светска војна, пренесува РТС.
Read more
play_arrow

Вучиќ: За три години ќе имаме летечки такси во Белград

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во последните два дена двапати најави дека Белград ќе има летечко такси во 2027 година.
Read more

Српската опозиција објави некролог за Вучиќ

Read more

Вучиќ: Цел свет скока да ја брани Украина, а кога ќе ѝ украдат дел на Србија – тогаш ништо

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, присуствуваше на комеморативната академија по повод одбележувањето на Денот на сеќавањето на 17 март 2004 година – Погромот на Косово и Метохија.
Read more

Вучиќ: Нарачавме 80 Лазари и 112 Милоши, чекаме важен систем од Русија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека е нарачано производство на 80 оклопни возила Лазар и 112 оклопни возила Милош.
Read more

Вучиќ: Европа бара oд нас да ја признаеме независноста на Косово

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово изјави дека Европа бара Србија да го признае независно Косово.
Read more
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more