Александер Чеферин

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Протекоа пораки разменети помеѓу поранешниот претседател на Кралската фудбалска федерација на Шпанија и претседателот на УЕФА, а во кои се појавува претседателот на Реал Мадрид.
Read more

ФФМ и федерациите од регионот му дадоа безусловна поддршка на Чеферин

На регионалниот состанок во Тирана, фудбалските федерации на земјите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици, но и изразија безусловна поддршка за претседателот на УЕФА, Александер Чеферин и неговата администрациј
Read more

Бобан ја напушти УЕФА затоа што Чеферин мести нов мандат

Поранешниот југословенски и хрватски фудбалер Звонимир Бобан повеќе не е функционер на УЕФА, откако реши да ја напушти функцијата.
Read more

Чеферин: Ќе имаат прекрасна Суперлига со два клуба

Александер Чеферин, претседателот на УЕФА, се огласи по повод одлуката на Европскиот суд на правдата во врска со европската Суперлига.
Read more

Чеферин фалсификувал документи, тврдат словенечки медиуми

Словенечки медиуми тврдат дека претседателот на УЕФА, Александер Чеферин ја фалсификувал неговата биографија, и врз основа на тоа станал на чело на европската куќа на фудбалот.
Read more

Александер Чеферин уште четири години на чело на УЕФА

Александер Чеферин е реизбран за претседател на УЕФА, соопштуваат од Европската куќа на фудбалот.
Read more

Чеферин: Правилото за играње со рака е проблем - никој не го разбира

Претседателот на УЕФА проговори на што во наредниот период европската куќа на фудбалот ќе посвети најмногу внимание, а тоа е правилото за играње со рака.
Read more

Револуција во ЛШ: Се воведува „фудбалска недела“ по примерот на Супербоул

The Times, можеби најугледниот весник во светот, открива детали за револуционерните промени во Лигата на шампионите на УЕФА.
Read more

Чеферин: Никој не сака Суперлига, освен оние за кои фудбалот е само пари

Претседателот на УЕФА повторно упати остри критики кон проектот за Суперлигата чиј живот лани траеше многу кратко време.
Read more

Чеферин: Ни понудија мито од 3,5 милијарди евра

Претседателот на УЕФА Александер Чеферин гостуваше на HTV и откри некои детали за контроверзната Суперлига.
Read more

Чеферин: Не би ми пречело ако Реал, Барселона и Јувентус ја напуштат ЛШ

Претседателот на Европската фудбалска асоцијација, Александeр Чеферин, зборуваше за тоа како ќе реагира доколку Реал Мадрид, Барселона и Јувентус одбијат да учествуваат во Лигата на шампионите.
Read more

Чеферин: УЕФА и КОНМЕБОЛ ќе бојкорираат Мундијал на две години

Репрезентцаиите од Европа и Јужна Америка најверојатно ќе бојкотираат доколку ФИФА донесе одлука Мундијалите да се одржуваат на секои две години, наместо како досега на четири.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more