Александер Зверев

play_arrow

Зверев го победи Циципас во финалето на турнирот во Акапулко

Германскиот тенисер Александер Зверев рано утрово го победи Гркот Стефанос Циципас со 2:0, по сетови 6-4 и 7-6 (7-3) во финалето на турнирот во Акапулко, Мексико.
Read more
play_arrow

Зверев наместо во изолација снимен како се забавува во Монте Карло

Германскиот тенисер Александер Зверев неодамна беше во контакт со заразени од коронавирус и најави дека ќе замине во самоизолација. Но, наместо во карантин Зверев е снимен како се забавува во приватен клуб во Монте Карло.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more