Alibaba

Нов рекорден промет на Alibaba од 56 милијарди долари

Кинеската компанија Alibaba постави нов рекорд во продажба на стоки преку интернет во вредност од 56 милијарди американски долари за време на годинашниот празничен шопинг, Денот на самци, но тој подвиг беше засенет од падот на акциите на к
Read more

Гиганти на иднината: BMW и Alibaba стануваат партнери

Германскиот производител на автомобили BMW склучи стратешко партнерство со кинескиот технолошки гигант Alibaba.
Read more

Корона-кризата не ѝ може ништо на Alibaba – отвора паметна фабрика во Кина

Додека целиот свет уште ги чувствува последиците од застојот предизвикан од пандемијата со COVID-19, групацијата Alibaba го претстави пилот-проектот за паметна фабрика во кинескиот град Хангџоу.
Read more
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more