Alpina

filter

Зад ознаката B5 GT се крие досега најмоќната Alpina

Alpina ќе го понуди лимитираниот модел B5 GT во двете каросериски верзии, а основната цена во Германија е 145.500 евра за Sedan и 148.500 за Wagon.
Read more
filter

Најмоќната Alpina B5 GT стигнува во јули

Познатата германска тјунинг компанија Alpina претстави модел со ограничена едиција што се крие зад ознаката B5 GT, базиран е на серијата 5 на BMW и со себе го носи најмоќниот мотор досега што е „растурен, доработен и составен“ во Alpina.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more