Anonymous

play_arrow

Илон Маск не се плаши од Anonymous

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск не се плаши од хакерската група Anonymous или од луѓето на интернет кои тврдат дека се поврзани со оваа хакерска организација, пишува Futurism.
Read more
play_arrow

Anonymous му се заканија на Маск: Уништуваш животи

Хакерите од Anonymous објавија видео во кое му се обратија на извршниот директор на Tesla и SpaceX, Илон Маск поради „тролањето“ на крипто пазарот.
Read more

Anonymous се реактивираат, ќе ги разоткриваат злосторствата на полицијата

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд ја поттикна хакерската група Anonymous повторно да се активира ветувајќи дека ќе открие бројни злосторства извршени од полицијата во Минеаполис.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more