Анте Ребиќ

Ребиќ исфрлен од Бешикташ

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ е исфрлен од екипата на Бешикташ.
Read more

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Анте Ребиќ (29) би можел да го напушти Милан, објави La Gazzetta dello Sport.
Read more

Италијански медиуми: Милан го продава Ребиќ

Милан е подготвен да го продаде хрватскиот офанзивец Анте Ребиќ (28), но не за помалку од 20 милиони евра, објавија италијанските медиуми.
Read more

Ребиќ го чека изненадување во Милан

Read more

Ребиќ се спаси од суспензија за навредувањето судија

Италијанскиот фудбалски сојуз ја намали казната за Анте Ребиќ и тој ќе може да игра на натпреварот во Милано против Сампдорија в сабота.
Read more

Ребиќ на судијата му рекол: Мајка ти е проститутка во Неапол

Голема глупост направи Анте Ребиќ во дербито од 27. коло од Серија А.
Read more
play_arrow

Зошто Ребиќ жестоко пцуеше по еден од најважните голови во кариерата?

Анте Ребиќ беше херојот на Милан синоќа, во победата од 2:1 над Рома во 23-тото коло од Серија А.
Read more
play_arrow

Ребиќ потпиша договор со Милан до 2025 година

Досегашниот фудбалер на Ајнтрахт од Франкфурт, Анте Ребиќ, кој играше во Милан на позајмица, потпиша целосен договор со италијанскиот клуб.
Read more
Перишиќ и Бадељ го изнервираа Ребиќ зезајќи го на сред интервју

Перишиќ и Бадељ го изнервираа Ребиќ зезајќи го на сред интервју

Анте Ребиќ даваше интервју кога Бадељ глумејќи новинар почна да му ја снима изјавата, па се уфрли Перишиќ довикувајќи му да почне да зборува на италијански по што Ребиќ се изнервира и си замина, оставајќи ги новинарите сами.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more