апликации

Чет апликации кои ги споделуваат вашите податоци со ФБИ

Некои апликации за размена на пораки споделуваат повеќе кориснички податоци кога тоа ќе биде побарано од нив.
Read more

Кина забрани 105 апликации, вклучувајќи го и TripAdvisor

Кина отстрани 105 апликации од дигиталните продавници, вклучувајќи ја и американската платформа за патувања TripAdvisor.
Read more

Седум опасни апликации кои е подобро веднаш да ги избришете

За многу апликации сметате дека ќе ви го олеснат животот, а всушност се многу опасни, како и за вашиот уред така и за вашата приватност.
Read more

Апликации кои ја поттикнуваат креативноста на децата

Иако возрасните често се бунтуваат кога децата минуваат подолго време пред екрани, технологијата има и свои предности, особено кога станува збор за поттикнување на креативноста кај најмалите.
Read more

Google укина 36 штетни апликации – избришете ги веднаш ако ги имате

Google неодамна објави листа со апликации кои беа достапни во Google Play продавницата, откако беше објавен извештај дека содржат скриен штетен софтвер што се користи за злоупотреба на личните податоци.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more