apple

filter

Apple ги претстави новиот iPad Air и паметниот часовник Apple Watch 6

Компанијата Apple ги претстави своите нови и долгоочекувани производи: Аpple Watch 6, евтиниот Apple Watch SE, новиот iPad и редизајнираниот iPad Air.
Read more
filter

Познат датумот кога Apple ќе ги претстави новите уреди

Од Apple соопштија дека на 15 септември ќе го одржат нивниот традиционален есенски настан на кој ќе ги претстават новите паметни часовници, новите iPhone модели и многу други новитети.
Read more
filter

Што подготвуваат од Apple за овој септември?

Компанијата Apple наскоро ќе претстави неколку нови уреди меѓу кои се два Apple Watch, новиот iPad Air, како и 4 нови модели на iPhone.
Read more

Apple го претстави новиот iOS 14, но нема да биде достапен за сите уреди

Apple неодамна го претстави својот нов оперативен систем iOS 14, но тој нема да биде достапен за сите iPhone уреди.
Read more

Apple планира да произведе iPad и iPad mini со поголем екран

Apple планира да претстави нов 10,8-инчен iPad и нов iPad mini кој би можел да има екран со големина од 9 инчи, пишува MacRumors.
Read more
play_arrow

Прв поглед во новиот MacBook Pro

Пред неколку денови, компанијата Apple го претстави новиот 13-инчен MacBook Pro со Magic Keyboard тастатура. Во период од шест месеци Apple ги смени тастатурите на целата понуда на лаптопи.
Read more

Познат датумот кога Apple ќе ги претстави новитетите на WWDC20

Компанијата Apple го објави датумот кога ќе ги претстави новитетите поврзани со iOS, MacOS, iPadOS, WatchOS, TVOS и уште многу други новитети. 
Read more
filter

Apple го претстави новиот MacBook Pro

Компанијата Apple го претстави новиот 13-инчен MacBook Pro со Magic Keyboard тастатура.
Read more
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more