Apple

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Apple ќе направи своја конзола за видеоигри, дознава WCCFTech.
Read more
filter

Ретроспектива: Технологијата во 2020

Пандемијата не беше пречка за да бидат претставени нови уреди со одлични перформанси, иновативен дизајн, врвни камери, но и смартфони со пристапна цена.
Read more

Маск: Се обидов да ја продадам Tesla на Apple

Елон Маск изјави дека го контактирал Тим Кук од Apple во врска со купувањето на Tesla од страна на Apple, но Кук одбил, пренесува The Guardian.
Read more

Apple го подготвува својот автомобил кој ќе дебитира во 2021

Компанијата Apple сè уште работи на својот Apple Car, автомобил кој би требало да дебитира во 2021 година.
Read more

Apple ќе плати 113 милиони долари за намерно забавување на старите телефони

Apple ќе им исплати 113 милиони долари согласно спогодбата со оштетените корисници, поради обвинувањата дека намерно ги забавила постарите модели на iPhone.
Read more

iPhone 13 Pro моделите ќе имаат подобри ултрашироки камери

Иако iPhone 12 неодамна пристигна на пазарот, познатиот аналитичар на Apple, Минг Чи Куо веќе најави како ќе изгледа
Read more
filter

Apple вгради тајно копче во iPhone - дали го забележавте?

Корисниците на iPhone добија ново копче на нивните паметни телефони, а можеби сè уште не го забележаа тоа.
Read more
play_arrow
filter

Поглед во новиот iPhone 12

Компанијата Apple неодамна ја претстави новата серија iPhone 12.
Read more
filter

Apple ја отвори првата продавница што плови на вода

Сингапурскиот залив Марина Беј е познат по иновативната архитектура, а благодарение на Apple на оваа локација сега се наоѓа уште еден објект со креативен дизајн.
Read more
filter

Apple подготвува изненадување за купувачите: Наскоро пристигнува iPhone 12 mini

Компанијата Apple подготвува изненадување за купувачите.
Read more

Корисниците на уредите на Apple се сомневаат дека Instagram ги шпионира

Многу корисници ширум светот кои ја инсталираа новата верзија на оперативниот систем на Apple - iOS 14 забележале неочекувани промени на нивните уреди.
Read more

Првите луѓе на Facebook, Apple, Amazon и Google на сослушување пред американските конгресмени

Првите луѓе на најголемите технолошки компании Facebook, Apple, Аmazon и Google денеска ќе присуствуваат на сослушување пред американските конгресмени, кои ќе се обидат да ја утврдат нивната пазарна моќ.
Read more
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Поради неисплатени плати работник во Германија сруши половина зграда

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more