Apple

play_arrow

Apple подготвува промена за iPhone 15 Pro од која многумина стравуваат

Сè повеќе се шпекулира за претстојната серија на iPhone 15, а сега се појавија нови гласини.
Read more

Apple казнет бидејќи продава смартфони iPhone без полначи

Кога ја претстави серијата iPhone 12 минатата година, Apple непријатно изненади многу корисници со одлуката да ги отстрани полначите и слушалките од пакувањето.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more