Apple

Apple ќе развие посебна апликација Passwords за iPhone и Mac

Apple планира да развие апликација за управување со лозинки, односно кодови, кои ќе бидат дел од идните верзии на оперативни системи наменети за iPhone и Mac, тврди новинарот на Bloomberg, Марк Гурман.
Read more
play_arrow

По 14 години потсмев, Apple конечно реши да ја направи апликацијата која сите ја бараа

Време е компјутерската моќ на М чиповите конечно да ја искористиме за пресметување!
Read more

Apple подготвува софтвер кој ќе го реши проблемот со радијацијата на iPhone 12

Компанијата Apple работи на надградба на софтверот со цел да го реши проблемот со радијацијата, што го утврдија француските власти во случајот со iPhone 12, паметен телефон стар три години.
Read more

Apple не се откажува: Ќе биде USB-C, ама малку поинаков

Приказната за задолжителната имплементација на приклучокот за полнење USB-C е активна веќе неколку години, но оваа година конечно доби правна сила во Европската Унија.
Read more

Познато кога се очекуваат MacBook Pro лаптопите со новиот M2 чип

Помалку од една година откако беа објавени 14-инчните и 16-инчните MacBook Pro лаптопите, Apple наводно планира да ги надгради уредите уште оваа есен.
Read more

Доаѓаат големи промени во iOS 16

Конференцијата на Apple за програмери WWDC 2022 е за три недели, а на неа очекуваме американската компанија да претстави многу интересни работи.
Read more

Apple со контроверзна одлука: Нема да може да се поправаат сите телефони

Apple одлучи да спроведе нови безбедносни мерки според кои ниту еден iPhone што сопствениците го означуваат како украден или изгубен нема да може да се поправи.
Read more

Apple ќе престане со производство на iPhone со 64 GB меморија

Компанијата Apple во иднина нема да произведува iPhone со интерна меморија од 64 GB, откако официјално беше претставен најновиот iPhone
Read more

Apple ќе може да лоцира исклучен или ресетиран iPhone со iOS 15

Се чини дека со iOS 15, телефонот всушност не е целосно „исклучен“.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more