Apple

Колку би можело да чини iPhone 15?

Гласините за новите телефони на Apple се шират веќе со месеци, а сега има некои информации за цената и дизајнот на серијата iPhone 15.
Read more

Паднаа акциите на Apple 

На Волстрит, индексот S&P 500 силно порасна во средата, најмногу благодарение на корекцијата на цените на акциите по шестдневниот пад, додека инвеститорите беа охрабрени и од падот на приносите на обврзниците.
Read more
play_arrow

Apple ги претстави новите MacBook Pro лаптопи

Apple ги претстави новите модели од MacBook Pro линијата, заедно со новите M1 чипови.
Read more

Дали iPhone 13 навистина поддржува сателитска комуникација?

Пред неколку дена, се шпекулираше дека претстојната серија iPhone 13 ќе поддржува поврзување со сателитски систем во ниска орбита (LEO).
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more