Apple

Apple испрати важно предупредување до корисниците

Сопствениците на iPhone во 92 земји добија итни безбедносни предупредувања оваа недела.
Read more
filter

Протекоа рендери од прототипот iPhone 16 на Apple

Рендерите од претстојната серија iPhone 16 на Apple се појавија на интернет и открија неколку детали.
Read more
filter

Презентиран Apple Pencil со USB-C порта

Apple официјално го претстави својот најнов Apple Pencil, кој сега има USB-C порта.
Read more

Волстрит паѓа втор ден по ред, Apple меѓу најголемите губитници

Вчера на Волстрит индексот S&P 500 втор ден по ред благо падна бидејќи инвеститорите не се склони кон поризични инвестиции пред говорот на претседателот на американската централна банка Џером Пауел за економс
Read more

Што ново подготвуваат од Apple?

Американската компанија Apple работи на нов модел на смартфон кој ќе биде поинаков од останатите. Станува збор за модел на преклоп кој ќе има флексибилен екран.
Read more

iPhone ја „смачка“ Android конкуренцијата, има само еден ривал

Традиционално, во САД на Божик се активираат повеќе уреди одеднаш, и оваа година Apple доминираше на тоа поле.
Read more
play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Дизајнери од компанијата Apple направија заштитна маска специјално за нивните вработени. Таа може да се пере и носи по неколку пати.
Read more
play_arrow

Стигна новиот iOS 14 софтвер за уредите на Apple

Apple денеска го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more