апстиненција

Што им се случува на жените, а што на мажите кога долго време немаат секс?

Последиците од апстиненција можат многу лошо да влијаат на здравјето. Сексот одамна не е табу тема, а многу предрасуди се разбиваат откако науката ја сфати сексуалноста сериозно.
Read more

Пет работи кои се случуваат кај жените кои подолго време немаат секс

Read more

Три хороскопски знаци кои не поднесуваат апстиненција

Недостатокот на секс и интимни моменти најтешко им паѓа на Скорпиите, Стрелците и Близнаците. Овие знаци тешко опстануваат без нежности, бакнежи и мастурбација.
Read more

Шест работи кои се случуваат во телото кога немате секс

Ако долго време апстинирате од секс ни вашето тело нема да ви биде благодарно поради тоа, пишува Metro. Овие шест работи се случуваат во вашето тело ако подолг временски период немате сексуални односи.
Read more
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more